48 91 321 26 20 biuro@hotellazur.pl

Atrakcje turystyczne

Świnoujście to doskonałe miejsce do wypoczynku i relaksu, dzięki klimatowi również pozytywnie wpływa na stan naszego zdrowia. Położenie naszego obiektu to doskonała baza na wszelkiego rodzaju wycieczki, zarówno piesze jak i rowerowe.

Z roku na rok staje się coraz bardziej znane jako jedno z fajniejszych miejsc do aktywnego wypoczynku w Polsce. Nie chodzi tu tylko o zabawę i ruch nad wodą czy zwiedzanie atrakcji. Świnoujście to w zasadzie powstająca „rowerowa mekka” w samym Świnoujściu jest ponad 20 km ścieżek rowerowych, tras poza miastem ponad 100km.  Dodatkowo całe bogactwo tras i ścieżek rowerowych po niemieckiej stronie wyspy czyni ze Świnoujścia jedno z ważniejszych miejsc na rowerowej mapie Polski, który każdy amator dwóch kółek musi odwiedzić.

Na rowerach ale nie tylko można dość fajnie spędzić wolny czas na zwiedzaniu zabytków czy atrakcji turystycznych, których w Świnoujściu z pewnością nie brakuje. Postaramy się w skrócie przedstawić najważniejsze turystyczne obiekty i interesujące miejsca w Świnoujściu, także te mało popularne ale naszym zdaniem warte zobaczenia.

 

W małym skrócie co warto zobaczyć w Świnoujściu.

 

Podziemne miasto – Prawobrzeże ( Nowość i chyba warto – Pozostałość po „Układzie Warszawskim” )

Gotycki Kościół z XV wieku – Wyspa Karsibór (więcej przygody i ruchu niż zwiedzania, ale warto dla tego pierwszego:)

Dawny ratusz  dziś siedziba Muzeum Rybołówstwa Morskiego – Centrum miasta

Fort Anioła wybudowany w latach 1854-58 na wzór Mauzoleum Hadriana (dzisiejszy Zamek Św. Anioła w Rzymie) – wyspa Uznam.

Fort Zachodni wybudowany w latach 1843-1863, wielokrotnie modernizowany.

Fort Wschodni (Gerharda) jedna z trzech zachowanych XIX-wiecznych fortyfikacji wchodzących w skład Twierdzy Świnoujście – wyspa Wolin.

Latarnia Morska z 1858 roku, najwyższa nad Bałtykiem (68 m), 308 schodów na taras widokowy, wystawa latarnictwa i ratownictwa morskiego.

Park Zdrojowy z XIX w. według projektu architekta ogrodów królewskich m.in. w Berlinie i Poczdamie – Petera Josefa Lene – wyspa Uznam.

Wieża widokowa po byłym kościele protestanckim Marcin Lutra, zniszczonym pod koniec II wojny światowej

Ostoja ptaków Karsiborska Kępa (wyspa Karsibór) enklawa dzikiego ptactwa, posiadająca rangę europejską, obserwuje się tu około 140 gatunków ptaków. Podobnie jak w przypadku Kościółka gotyckiego warto ze względu na ruch i przygodę.
Szczegółowe opisy miejsc i atrakcji turystycznych te wymienione, jak i wszystkie inne opisaliśmy TU.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *